Połącz się z tłumaczem Migam.org

czwartek, wrzesień 29, 2022

Najnowsze

Dalekie podróże i walizki pełne pieniędzy. Poznajcie Jolę Pejtę

– Hej, przygodo – to chyba ulubione powitanie Joli, bohaterki podcastu z cyklu „W różnych sMakach”. I nic dziwnego, bo kierowniczka McCafé w Józefowie to prawdziwa miłośniczka podróży i nowych wyzwań. Na arenie polskiej i międzynarodowej 😉

Bagdad, Irak i… walizki pełne pieniędzy

Jej kariera zaczęła się od marzenia o zagranicznych podróżach. Nie przez przypadek Jola Pejta zatrudniła się w Centrali Handlu Zagranicznego. W czasie PRL-u dało jej to okazję do upragnionych podróży. Zaczęło się od Moskwy i Brna, a skończyło w krajach arabskich. Jola mieszkała wtedy w Bagdadzie i Iraku, udało jej się też odwiedzić Kuwejt, Algierię i Libię. Transformacja ustrojowa zmusiła ją jednak do poszukiwania nowych wyzwań zawodowych. Jak się szybko okazało, nawet w pozornie monotonnej pracy w banku, Jola znalazła się w centrum przygody. Z tego stanowiska obserwowała rodzący się w Polsce kapitalizm i obsługiwała handlarzy, którzy ze Stadionu Dziesięciolecia przynosili walizki pełne pieniędzy.

Nowa praca, nowe możliwości

Na emeryturze było jej za cicho i spokojnie. – Chciałam znaleźć dla siebie jakieś zatrudnienie, żeby wypełnić czas wolny – opowiada. Kolejnym miejscem na życiową przygodę okazała się restauracja McDonald’s w Józefowie i stanowisko managerki McCafé. – Ta praca okazała się dla mnie dużym wyzwaniem, ale dała tez możliwość zdobycia doświadczenia – opowiada. Zastanawiacie się, czy tak aktywna zawodowa osoba ma siłę na własne hobby po pracy? Jola to wulkan energii – w wolnym czasie jeździ na rowerze, pływa, uprawia nordic walking i planuje kolejną wycieczkę na Bałkany. Pokazuje, że po 60-tce wszystko jest możliwe.

Różne sMaki

Jola jest pierwszą bohaterką cyklu podcastów „W różnych sMakach”. Przedstawiamy w nich pasje pracowników restauracji McDonald’s. W kolejnych odcinkach poznamy: super bohatera – Staszka; Kamilę, która na zmiany przychodzi prosto z SOR-u albo z boiska do piłki nożnej; łowcę burz i pożarów – Andrzeja oraz mistrza gry na basie – Szymona.

A jeśli chcecie usłyszeć, w czasie której przygody Jola musiała owijać szklanki prześcieradłem, czym prędzej włączcie podcast „W różnych sMakach”. https://wroznychsmakach.onet.pl/#jola-pejta

Podobne

spot_imgspot_img
Wrocław
bezchmurnie
9.2 ° C
10 °
8 °
86 %
0.5kmh
0 %
czw.
9 °
pt.
15 °
sob.
17 °
niedz.
17 °
pon.
16 °
pl_PLPolish